16 czerwca 2024
Wiadomości

Korwin-Mikke usunięty z Rady Liderów Konfederacji? Braun zwraca uwagę na ważną rzecz

Nestor prawicy wolnościowej w Polsce poseł Janusz Korwin-Mikke został zawieszony w prawach członka Konfederacji Wolność i Niepodległość na wniosek Witolda Tumanowicza. Miał też zostać wyrzucony z Rady Liderów tej partii. Poseł Grzegorz Braun zwraca uwagę, że niekoniecznie jest tak, jak ogłosili nacjonaliści.

– Zapadło postanowienie Sądu Partyjnego o wyrzuceniu Janusza Korwin Mikkego z Rady Liderów i zawieszeniu w partii. Jeśli złamie warunki zawieszenia Sąd Partyjny będzie rozpatrywał jego usunięcie z Konfederacji – napisał wczoraj Witold Tumanowicz w serwisie X.

– Dość syndromu sztokholmskiego i tłumaczenia się z głupot – dodał.

Poseł Janusz Korwin-Mikke wyraźnie nie przejmuje się tą decyzją. Jednocześnie krytykuje nacjonalistów za to, że próbowali się upodobnić do mainstreamu, przez co prawicowe z założenia ugrupowanie straciło to, co odróżniało je od pozostałych partii.

Do sprawy odniósł się też poseł Grzegorz Braun. Lider Konfederacji Korony Polskiej nie tylko odciął się od wyroku Konfederacji WiN, ale zasugerował, że Korwin-Mikke wciąż może być w Radzie Liderów ugrupowania

– Pro memoria: przedstawiciele ⁦@KoronyPolskiej⁩ nie są reprezentowani w składzie sądu partyjnego, który na wniosek ⁦@WTumanowicz⁩ zawiesił dziś @JkmMikke⁩ w prawach członka ⁦@KONFEDERACJA_ – napisał w serwisie X poseł Braun.

– Nota bene: Rada Liderów ⁦@KONFEDERACJA_⁩ nie głosowała ostatnio żadnych wniosków o zmianę składu, a statut nie przewiduje „wyrzucania”. Członkowie RL z ramienia ⁦@KoronyPolskiej⁩ nie mają wpływu na skutki proceduralne wyroków sądu partyjnego – dodał lider konserwatywnej frakcji Konfederacji WiN.

X / kontrrewolucja.net

fot. Fb/Konfederacja

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net