KORWiN odejdzie z Konfederacji? Prezes ogłosił decyzję. Informacja wywołała emocje

– Rada Krajowa partii KORWiN ogromną większością głosów (+57-1=3) upoważniła mnie i Prezydium do negocjacyj z partiami KONFEDERACJI; ewentualna decyzja o wyjściu z KONFEDERACJI może być podjęta wyłącznie na mój wniosek – poparty przez większość Prezydium – napisał w niedzielę na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

Informacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Konrad Makarewicz, członek partii KORWiN napisał na Twitterze, że „przyszłe założenia bardzo mnie satysfakcjonują”. Prezes Młodych dla wolności i członek partii KORWiN Krzysztof Rzońca ocenił zaś wydarzenie jako „bardzo owocne”.

– Pełna konkretnych i niezwykle ważnych decyzji w kontekście przyszłości partii. Cieszę się, że mówiliśmy jednym głosem – napisał na Twitterze Rzońca.

– Głosowanie było imienne. Była czytana lista, każdy wstawał i mówił jak głosuje. Mój głos był ostatni i jedyny „przeciw”. Motywacji takiego głosu nie będę jednak ujawniał w tym miejscu. Oby wszystko skończyło się dobrze – zaznaczył z kolei Paweł Wyrzykowski.

Pojawiły się jednak także mocne głosy krytyki. – Gdy kilka lat temu zorientowałem się, że Korwin to mąciwoda, który skłóca ze sobą różnych ludzi i środowiska to dostawałem bluzgi Co ciekawe bluzgali też ci ludzie którzy sami zauważyli fenomen „protokołu 1 proc.”. Przeprosin się na 100 proc. nie doczekam, ale może chociaż przyznanie racji? – skomentował na Twitterze vloger Krzysztof „Ator” Woźniak”.

– To niesamowite, gość najprawdopodobniej rozbije kolejną partię którą sam stworzył. Czy jest taka kategoria w księdze Guinessa? Facet w końcu jakiś sukces by odniósł – napisał z kolei Bartosz Kosikowski.

Co ciekawe, krytyka padła także ze strony Krzysztofa Chmielewskiego, który na Twitterze przedstawia się jako członek partii KORWiN.

– Kiedy osiągasz w sondażach w pewnym momencie nawet 10 proc., ale stwierdzasz że to za dużo i czas rozwalić cały projekt, nie biorąc pod uwagę ile pracy w jego stworzenie zostało wcześniej włożone – skwitował.

Wcześniej natomiast założyciel naszego portalu Dominik Cwikła ocenił, że w razie rozpadu partii Konfederacja warto „iść tam, gdzie Grzegorz Braun i Sławomir Mentzen”.

twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net