21 czerwca 2024
Wiadomości

Korwin przegrał proces w trybie wyborczym

foto: Flyz1 - Praca własna, licencja GFDL via Wikimedia Commons
foto: Flyz1 – Praca własna, licencja GFDL via Wikimedia Commons

Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta wygrał proces w trybie wyborczym ze swoim rywalem Januszem Korwin-Mikke. Spór dotyczył wypowiedzi Korwina na temat górników.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga oddalił wniosek sztabu wyborczego Korwina-Mikke, w którym to zarzucono Andrzejowi Dudzie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat lidera partii KORWIN. Andrzej Duda miał rzekomo skłamać, gdy przytoczył obraźliwe słowo „rabusie” mające paść z ust Korwin-Mikke w stosunku do górników i ich uprzywilejowanej pozycji.

– Nie można pozwalać na to, by jakaś grupa szantażowała całą Polskę, jak niedawno górnicy, którzy zażądali po 50 tys. zł. Dlaczego dano im te pieniądze? Bo mieli kilofy? To był taki sam rabunek, jak włamanie do mieszkania. Kazałbym strzelać do takich rabusiów. Bez cienia wahania – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie dla portalu wp.pl z dnia 14 kwietnia 2015 roku.

Sąd po przeanalizowaniu wypowiedzi orzekł, że Andrzej Duda nie głosił nieprawdziwych informacji. Sędzia Eliza Nowicka-Skowrońska podkreśliła, że z przytoczonego fragmentu wywiadu wynika, że górnicy dopuścili się szantażu wobec państwa żądając pieniędzy.

– I do takich rabusiów – mając tutaj na względzie i wskazując w kontekście tejże wypowiedzi górników – należy strzelać – mówiła pani sędzia.

Sztab wyborczy Janusza Korwin-Mikke domagał się przeprosin od kandydata PiS oraz 10 tys. złotych na rzecz organizacji opiekujących się rodzinami górników, którzy zginęli w kopalniach. Janusz Korwin-Mikke rozważa odwołanie się od wyroku.

Szy/Onet.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net