Kościński zdymisjonowany za nowy ład Morawieckiego. „Przyznają, że biorą w Sejmie kasę za nic”

Rzecznik PiS Anita Czerwińska przekazała, że „ścisłe kierownictwo PiS podjęło decyzję o przyjęciu rezygnacji ministra Tadeusza Kościńskiego”. Minister ma przyjąć na siebie odpowiedzialność za skutki nowego ładu Morawieckiego. Dopóki nie zostanie wybrany nowy minister finansów, to premier będzie pełnił obowiązki ministra.

Dymisja Kościńskego to efekt zamętu wprowadzonego przez nowy ładu Morawieckiego, nazywany też „polskim ładem”.

– Pan minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za pewne niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych – przekazała Czerwińska.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy są kandydaci na miejsce Kościńskiego. Rzecznik PiS przekazała, że „kandydatury muszą być uzgodnione z panem prezydentem”.

Publicysta „DoRzeczy” Łukasz Warzecha ocenił, że „rzucenie na pożarcie Kościńskiego ma piarowo w kontekście Polskiego Ładu podobny sens jak zwolnienie z pracy sprzątaczki w Ministerstwie Finansów”. Z kolei Stefan Sękowski z „Nowej Konfederacji” zwrócił uwagę na inny sygnał dotyczący Sejmu.

– Posłowie PiS i SP mówiący, że winę za Polski Ład ponosi wyłącznie ministerstwo finansów przyznają głośno, że biorą w sejmie kasę za nic i służą tylko do przyklepywania decyzji podejmowanych gdzie indziej. Mogli sumiennie pracować nad tymi ustawami a woleli przyjąć je w 3 tygodnie – stwierdził Sękowski.

rmf24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Kościński zdymisjonowany za nowy ład Morawieckiego. „Przyznają, że biorą w Sejmie kasę za nic”

  • 8 lutego 2022 o 09:02
    Permalink

    „…pewne niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych.” – To stwierdzenie jest wyraźnym dowodem na słuszność tezy pana Sękowskiego. Dla nich to tylko niedociągnięcia we wdrażaniu; ci oderwani od rzeczywistości ludzi o intelekcie wiewiórki nie dostrzegają w ogóle katastrofy naszej Ojczyzny. Chyba, że nie chcą jej dostrzec, a to już jest zdrada.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net