Kościół prawosławny przeciw chrystianofobii

Na wiedeńskiej Konferencji państw członkowskich OBWE wystąpił oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego. Ks. Wsiewołod Czaplin skrytykował Zachód za nieprzestrzeganie praw chrześcijan do prezentowania swojej wiary w procesach życia społecznego.

Rosyjski duchowny określił chrystianofobię jako postawę i język nienawiści stosowane wobec chrześcijan. Doświadczają ich mieszkańcy krajów członkowskich OBWE, gdy próbują, nie kryjąc się ze swoimi przekonaniami, brać czynny udział w życiu społecznym.

Zaznaczył, że próby niedopuszczania do przestrzeni publicznej nauczania religii i rugowania jej symboli, narzucanie monopolu światopoglądu materialistycznego i związanych z nim programów edukacji seksualnej, to wyraźne formy dyskryminacji chrześcijan. Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego prawosławia podkreślił, że chrześcijanie mają pełne prawo do uczestniczenia w procesach społecznych według tych samych reguł, co przedstawiciele innych doktryn politycznych i filozoficznych.

Wyraził też nadzieję, że w różnych sferach życia społecznego, szczególnie w edukacji, chrześcijanie otwarcie będą mogli mówić o swoich przekonaniach. Jednocześnie wezwał wyznawców Chrystusa do odważnego dawania świadectwa wiary.

Mug/pl.radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net