„Kosmiczny kataklizm”. Za kilka lat satelity będą masowo spadać na ziemię

W wyniku ostatniej aktywności Słońca w kierunku Ziemi lecą potężne ilości wiatru słonecznego, co drastycznie przyspieszyło proces zniżania się wysokości satelitów znajdujących się na naszej orbicie. Szczególne przyspieszenie zaobserwowano w ciągu ostatnich czterech miesięcy, co jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich ludzi oraz współczesnej cywilizacji.

Astronomowie z NASA i ESA ostrzegają, że w wyniku aktywności Słońca obniża się poziom wysokości satelitów na naszej orbicie. Nie jest to zjawisko nowe, niemniej w ostatnim czasie znacząco przybrało na sile.

W ostatnich latach satelity obniżały swoją wysokość średnio o 2,5 km rocznie. – Tymczasem w ostatnich zaledwie 4 miesiącach odbywało się to aż 10 razy szybciej – podaje geekweek.interia.pl.

Najpoważniej „ucierpiały” satelity Swarm, jednak astronomowie ostrzegają, że problem dotyczy „setek satelitów”, zaś w ciągu kolejnych lat liczba może wzrosnąć do kilku tysięcy.

– Największe obawy budzi budowana właśnie konstelacja satelitów kosmicznego internetu Starlink. Niedawno SpaceX informowało, że kilkadziesiąt satelitów spłonęło w atmosferze na skutek burzy geomagnetycznej – czytamy.

W 2025 roku przewidywany jest szczyt aktywności Słońca. Na powierzchni gwiazdy pojawią się ogromne plamy generujące robłyski rentgenowskie. Wyrzuty materii i wiatru słonecznego w kierunku Ziemi „mogą doprowadzić do kosmicznej apokalipsy”.

Wstępne plany zakładają, że kolejne satelity trzeba tworzyć z zamontowanym prostym napędem. Dzięki temu będzie można korygować ich wysokość.

W razie masowego spadania satelitów na ziemię, pojawiają się dwa zagrożenia. Po pierwsze, niekontrolowany spadek stalowego złomu z wysokości kilkudziesięciu kilometrów stanowi zagrożenie życia dla ludzi oraz dla majątków. Po drugie, masowe wyłączenie z sieci dużej liczny satelitów może doprowadzić do zniszczenia łączności w skali zarówno regionalnej jak i globalnej, odcinając kanały komunikacji i wymiany informacji.

geekweek.interia.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net