Kpina również z medycznej nagrody Nobla. Laureatami współtwórcy szprycy na koronkę
Katalin Kariko i Drew Weissman zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Prowadzili badania, które przyczyniły się do powstania szprycy na koronkę – błędnie powszechnie nazywanej „szczepionką”.
– Badania Katalin Kariko i Drew Weissmana przyczyniły się do opracowania pierwszych szczepionek mRNA do walki z Covid-19, wyprodukowanych przez firmy Pfizer i Moderna – przekazał serwis polsatnews.pl.
Przypominamy, że nazywanie szprycy na koronawirusa „szczepionką” jest błędne. Preparaty nie spełniały bowiem niemal żadnego z warunków nie tylko w Polsce, ale i w Europie, które powinny zostać spełnione, by były określane takim mianem.
Para naukowców poza mało znaczącym już dawno tytułem, otrzyma również nagrodę pieniężną 11 mln koron, czyli około 4,4 mln zł.
Preparat mający chronić przed zachorowaniem na Covid-19 wywołuje kontrowersje. Od kilku miesięcy jawnie mówi się o poważnych konsekwencjach i niedociągnięcia prób wyszczepiania ludzi na wzór zwierząt.
Szpryca na koronkę była niewątpliwie jednym z najmocniej i najagresywniej promowanych produktów medycznych w ostatnich dziesięcioleciach, jeśli nie w ogóle w historii ludzkości. Przy wsparciu polityków i funkcjonariuszy, media przekazywały treści o rzekomych masowych zgonach na chorobę, która ostatecznie okazała się być niewiele groźniejsza od typowej, sezonowej grypy.
Jednocześnie w przypadku zarówno Polski jak i większości państw Zachodu, wmawiano, że będzie możliwość karania za nieprzestrzeganie życzeń rządu nazywanych lockdownem. Ten miał skończyć się, gdy zniknie choroba i/lub wirus, zaś to miałoby nastąpić po całkowitym lub większościowym wyszczepieniu ludzi. W większości państw Zachodu przepisy te były jednak nielegalne.
polsatnews.pl / kontrrewolucja.net
fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Przekaż wieści dalej!