Kreml grozi Warszawie. „Dopuściliśmy asymetryczną odpowiedź”

– MSZ Rosji dopuściło asymetryczną odpowiedź na zajęcie przez polskie władze środków na kontach rosyjskiej ambasady w Polsce – cytują komunikat rzecznik resortu dyplomacji w Moskwie Marii Zacharowej rosyjskie agencje.

Rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa ogłosiła, że jeśli w dyplomacji obowiązuje zasada wzajemności, to ambasada Polski w Moskwie powinna stracić dostęp do swoich środków bankowych. Dotychczas pieniądze warszawskiego przedstawicielstwa w Moskwie nie były zamrożone.

Zacharowa podkreśliła, że „odpowiedź może przyjąć formę asymetryczną”. Oznacza to, że reakcja może być ostrzejsza, niż działanie Warszawy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

RMF FM rozmawiało z warszawską dyplomacją w Moskwie. Dla nich to forma „straszaka”, choć nie wykluczają, że Moskwa będzie próbowała utrudniać im działalność na swoim terytorium.

rmf24.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Super Express

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net