Kreml wypłaci świadczenia na dzieci dla rodzin na terenach okupowanych. Putin podpisał zarządzenie zrównujące tereny oficjalnie okupowane z uznanymi przez Kreml republikami

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał zarządzenie o wypłaceniu świadczeń na dzieci dla rodzin mieszkających na terytoriach Ukrainy okupowanych przez Rosję. Co ciekawe, Kreml zrównał tym rozporządzeniem terytoria formalnie okupowane z uznawanymi przez niego ludowymi republikami Doniecką i Ługańską.

– Prezydent Rosji Władimir Putin polecił rządowi wypłacić jednorazowo 10 tys. rubli rodzicom uczniów w wieku od 6 do 18 lat na obszarze kontrolowanym przez nieuznawane Doniecką i Ługańska Republikę Ludową, a także w tych częściach obwodu zaporoskiego, charkowskiego i chersońskiego, które znalazły się pod rosyjską okupacją po 24 lutego – podaje portal kresy.pl, powołując się na RIA Nowosti.

– Zapewnić realizację jednorazowej wypłaty w wysokości 10 tys. rubli jednemu z rodziców (opiekunów prawnych) uczniów w wieku od 6 do 18 lat […] jeżeli takie dzieci rozpoczęły naukę w placówkach ogólnokształcących znajdujących się na tych terytoriach najpóźniej do 15 września 2022 r. – napisano w zarządzeniu.

Według dzisiejszego kursu, 10 tys. rubli to ponad 165 dolarów amerykańskich.

Portal kresy.pl zwraca uwagę, że „Rosja formalnie uznaje państwowość Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej mimo tego w nowym zarządzeniu zostały one potraktowane tak samo, jak obszary okupowane w toku inwazji jaka rozpoczęła się 24 lutego bieżącego roku”.

Jak podaje portal, Moskwa kontroluje obecnie większość obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Obwód charkowski natomiast w zdecydowanej większości znajduje się pod kontrolą Kijowa, za wyjątkiem skrawków przy oficjalnej granicy z Rosją.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Kreml wypłaci świadczenia na dzieci dla rodzin na terenach okupowanych. Putin podpisał zarządzenie zrównujące tereny oficjalnie okupowane z uznanymi przez Kreml republikami

  • 26 sierpnia 2022 o 14:11
    Permalink

    czyli .transwestyta. bżydal wolodymir zelensky nie wypłaca świadczeń dzieciom ukraińskim z luganska i doniecka?
    co z emeryturami? też nie wypłaca?!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net