12 kwietnia 2024
Wiadomości

Krotoszyn. Ukrainiec zamordował kobietę

5 marca obywatel Ukrainy zamordował z zazdrości kobietę poprzez 20 dźgnięć nożem. Następnie próbował uciec. Teraz do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie.

– Do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Ukrainy, który zabił swoją partnerkę z zazdrości – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło 5 marca w Krotoszynie w woj. wielkopolskim w jednym z domów zamieszkiwanych przez Ukraińców. O śmierci kobiety poinformował policję właściciel mieszkania. Poza nieżyjącą 49-letnią kobietą, poinformował także o ucieczce 57-letniego partnera zamordowanej.

Ukrainiec został znaleziony godzinę później po drugiej stronie lasu sąsiadującego z domem. Miał zakrwawione ręce. Posiadał przy sobie torbę i paszport. Na miejscu zabezpieczono ślady i nóż.

– W śledztwie ustalono, że bezpośrednim motywem postępowania oskarżonego była zazdrość na tle zaprzestania związku pokrzywdzonej ze sprawcą. Z tą okolicznością nie chciał pogodzić 57-latek – powiedział prok. Meler.

– Mężczyzna, po powrocie z pracy, poszedł do pokoju 49-latki pod pretekstem odebrania telefonu z Ukrainy. Kiedy kobieta wyszła – doszło do sprzeczki, szarpaniny a następnie zadał kobiecie 20 ciosów nożem o długości 12 cm w klatkę piersiową – wyjaśnił.

Według przeprowadzonych badań, Ukrainiec był w pełni poczytalny. Grozi mu dożywocie.

tvp.info

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net