7 kwietnia 2024
Kościół i wiaraKultura i recenzjeWiadomości

Kryzys niemieckiego Kościoła

Źródłem choroby dręczącej Kościół w Niemczech jest rozpowszechnienie błędnych koncepcji filozoficznych i teologicznych. Jedną z nich jest niewłaściwie pojmowany antropocentryzm.

Składane przez niemieckich hierarchów propozycje duszpasterskich zmian, polegających na manipulacji nauczaniem Kościoła, budzą poważne wątpliwości co do czystości doktrynalnej i katolickości ich autorów. Wywołuje to jednak frustrację i pojęciowy zamęt wśród wiernych. Otwarte występowanie przeciwko głoszonym przez Magisterium Kościoła prawdom stało się aktualnie niemal symbolem rozpoznawczym niemieckich duchownych.

Nieocenioną pomocą w zrozumieniu aktualnych problemów Kościoła katolickiego w Niemczech może być publikacja prof. Grzegorza Kucharczyka pt. „Nie jesteśmy filią Rzymu”. Tytuł książki, nawiązujący do słów kard. Reinharda Marxa, wskazuje na istotę głoszonego i od dawna realizowanego programu.

Autor publikacji jest przekonany, że w najbliższym czasie Kościół w Niemczech czekają poważne wstrząsy. Według oficjalnych danych, coraz więcej katolików deklaruje „wystąpienie” z Kościoła (ma to znaczenie w sensie fiskalnym – występujący odmawia płacenia podatku kościelnego). Słyszy się też opinie, jakoby niemieccy biskupi zamierzali szantażować Watykan. Wszystko to dobitnie wskazuje, że stan katolicyzmu w Niemczech jest dramatyczny.

Mug/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net