3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Ks. Boniecki się doigrał – znowu ma zakaz wypowiedzi w mediach

Dziś rano Zgromadzenie Księży Marianów poinformowało o przywróceniu zakazu nałożonego na ks. Adama Bonieckiego. Powodem są ostatnie wypowiedzi księdza, w tym m.in. te dotyczące samospalenia chorego mężczyzny pod Pałacem Kultury.

– Żegnamy świętej pamięci Piotra. Człowieka, który jest jak krzyk, który rozdziera ciszę. Jak ogień, który z ciemności wydobywa kształt rzeczy w ciemnościach jakby nieobecnych, bo niedostrzegalnych. Krzyk – budzi strach. Ogień – budzi strach. Śmierć budzi strach – mówił na pogrzebie Piotra S. ksiądz Boniecki.

Portal lewy.pl z kolei ukazuje zdjęcie opublikowane w środę przez organizację LGBT na Facebooku, na którym ks. Boniecki wspiera homolobbing. – Tym razem wsparł naszą inicjatywę ksiądz Adam Boniecki – czytamy na fanpage’u FLGBT – Forum LGBT.

Tym razem wsparł naszą inicjatywę ksiądz Adam Boniecki.Za jej wsparcie, został na jego usta nałożony symboliczny…

Opublikowany przez FLGBT – Forum LGBT na 15 listopada 2017

Dziś rano przełożony prowincji księży marianów poinformował, że wycofano księdzu „przywilej swobodnego wypowiadania się w mediach”. Powodami są m.in. „dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację, m.in. co do nauczania Kościoła odnośnie moralnej oceny samobójstwa (KKK 2280-2282) oraz wprowadziły poważne zamieszanie a nawet zgorszenie”.

Kapłan nadal jednak ma pozwolenie na „możliwość współpracy z redakcją >>Tygodnika Powszechnego<<„.

tvn24.pl, lewy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net