3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Ks. Pawłowski: „To mój coming out”

foto: youtube.com
foto: youtube.com

Poznański kapłan zamieścił w sieci film, podczas którego ogłasza, że jest heteroseksualny i żyje w celibacie. Film bije rekordy wyświetleń. To odpowiedź na sugestie ks. Charamsy o ogromnej liczbie kapłanów-homoseksualistów.

– To mój coming out. Jestem wierzący w Jezusa Chrystusa, który za mnie umarł i zmartwychwstał, jestem heteroseksualny. Nie mam żony, nie mam dzieci. Cieszę się, że w Kościele jest celibat – mówi ks. Pawłowski w swoim filmie. – Zachęcam wszystkich innych księży, by podobnie jak ja się ujawnili – dodaje kapłan. Jak sam przyznaje, zainspirował go internetowy wpis innego księdza, Adama Slyza. „Jestem normalnym księdzem. Nie pederastą, nie mam dzieci ani kobiety na boku. Zapraszam kapłanów, by ujawnić normalność” – napisał ks. Slyz na Twitterze.

Deklaracje obu duchownych są reakcją na wypowiedzi ks. Charamsy, który zasugerował, iż w Polsce jest wielu kapłanów żyjących tak samo jak on w związku z mężczyznami, a kler jest w dużej  mierze homoseksualny. – Chciałem w ten sposób pokazać, że w Polsce mamy 30 tys. kapłanów, w większości będących osobami heteroseksualnymi. Dziwne byłoby teraz tworzenie zbitki ksiądz-gej, bo jest to zwyczajnie nieprawdziwe – mówi ks. Adam Pawłowski. Ten pełniący posługę w poznańskiej dzielnicy Wilda kapłan nie od dziś znany jest z nietypowych pomysłów. Startując w tegorocznym maratonie, zdecydował się biec w sutannie. Z kolei rok temu stało się głośno o akcji ewangelizacyjnej, którą prowadził wśród klientów i pracownic klubów ze striptizem. – Główny motyw mojego działania, to chęć podzielanie się wiarą z innymi ludźmi, żeby dzielili ze mną to szczęście wiary w Jezusa Chrystusa, który zmienia życie – wyznaje ks. Pawłowski.

MGOT/głoswielkopolski.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net