Księżna Maria Elżbieta przeciwko opresyjnemu islamowi

foto: YouTube (Royal Fashion Channel), "Princess Mary and Prince Frederik of Denmark Visited Saudi Arabia"
foto: YouTube (Royal Fashion Channel), „Princess Mary and Prince Frederik of Denmark Visited Saudi Arabia”

Duńska księżna koronna podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej zaskoczyła wszystkich swoją decyzją, by wbrew obowiązującym w tym kraju zwyczajom nie zakrywać włosów. Maria Elżbieta wzbudziła w ten sposób sporo kontrowersji i sprowokowała do bliższego przyjrzenia się sytuacji saudyjskich kobiet.

Zarówno protokół dyplomatyczny, jak i islamskie obyczaje, nakazują, by kobiety w Arabii Saudyjskiej zakrywały głowę – nawet, jeśli jest to głowa koronowana. Maria Elżbieta zdecydowała się złamać tę zasadę, co spowodowało wiele dyskusji na temat islamu oraz traktowania kobiet w Arabii Saudyjskiej. Niektórzy oceniają tę postawę negatywnie, twierdząc, iż księżna nie powinna łamać protokołu, lecz dostosować się do zasad kraju, w którym gości. Większość jednak interpretuje gest Marii Elżbiety jako wyraźny protest przeciwko opresyjnemu islamowi i prawu szariatu, które w sposób naganny szykanuje saudyjskie kobiety.

Arabia Saudyjska to kraj, gdzie islamski fundamentalizm jest jednym z najsilniejszych na świecie. Tamtejsze kobiety nie mogą samodzielnie prowadzić samochodu, podróżować po kraju, uprawiać sportu, pracować bez zgody męża lub ojca. Aby podjąć edukację, poddać się niektórym zabiegom medycznym bądź otworzyć konto w banku potrzebują zgody męskiego opiekuna (męża, brata, ojca, etc.). W większości obiektów publicznych obowiązuje segregacja płciowa. Prawo uniemożliwia Saudyjczykom praktykowania jakiejkolwiek innej religii poza islamem, a konwersja na chrześcijaństwo karana jest śmiercią.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net