Kukiz nie widzi przeszkód w startowaniu z list PiS do Sejmu

– Jeśli PiS będzie realizował naszą umowę i jeśli wpisze do programu na następną kadencję również kolejne postulaty Kukiz’15, to nie widziałbym przeszkód przy starcie wszystko jedno w jakiej formule – powiedział Paweł Kukiz w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

– Nie mogę w tej chwili mówić, czy będę startował w ogóle w wyborach kolejnych. Jeżeli PiS będzie realizował tę naszą umowę i jeżeli wpisze do programu na kolejną kadencję również postulaty kolejne Kukiz’15, no to nie widziałbym przeszkód przy starcie wszystko jedno w jakiej formule – mówił dawny antysystemowiec.

Zarzekał się przy tym, że mimo głosu w sprawie reasumpcji głosowania, nikt z Kukiz’15 nie otrzymał żadnego stanowiska. – Proszę mi wskazać choć jedną funkcję, choć jedno stanowisko – mamy przecież wielkie roszady w rządzie w tej chwili – które wziął Kukiz’15 czy któryś z posłów Kukiz’15 – mówił polityk.

– Miałem takie możliwości, bo na tym polegają w tym systemie partyjnym koalicje, że w jakiejś mierze się kupuje po prostu polityków, do klubu, do koła i to jest praktykowane od 1991 r. przez wszystkich absolutnie, więc nie widzę tutaj nic oburzającego, że PiS robi tego typu ruchy – dodał.

– Natomiast proszę zauważyć, że nie mam – ja, posłowie, nasze rodziny, znajomi – ani funkcji w rządzie, ani spółek Skarbu Państwa – zaznaczył.

– Ponieważ nie pobieram subwencji, zostawiłem podatnikom 40 mln zł w kieszeni, żeby jakoś funkcjonować, muszę płacić, nie ma drugiego takiego polityka chyba w Sejmie, oprócz tych dwóch jeszcze moich posłów; taki nasz wybór i tyle, dlatego nie pogodzę się z jakimiś oskarżeniami, że „zostałeś kupiony” – przekonywał Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński w czerwcu podpisali umowę. Szef oligarchii rządzącej zobowiązał się, że PiS poprze „szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju”. W zamian politycy Kukiz’15 będą wspierać nowy ład Morawieckiego oraz „to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał”.

tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net