Kukiz oskarżony o antysemityzm

Ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari napisał list do Marka Kuchcińskiego, w którym wyraził swoje zaniepokojenie wydarzeniami w Polsce. W jego mniemaniu, miały one charakter antysemicki. Chodziło głównie o wypowiedzi Pawła Kukiza – mówił o żydowskim finansowaniu Komitetów Obrony Demokracji.

Według przedstawicieli dyplomatycznych Izraela w Polsce, trzy zdarzenia świadczą o zachowaniach antyżydowskich w naszym kraju. Do jednego z nich zaliczają Marsz Wolności i Solidarności, zorganizowanego 13 grudnia przez PiS. Był na nim transparent z napisem „Domagamy się od rządu likwidacji masonerii żydowskiej w Polsce” i to oburzyło społeczność żydowską. Aktem działającym na szkodę Żydów była profanacja cmentarza mozaistycznego w Sochaczewie. Ostatnią sprawą jest wypowiedź Kukiza, który sugerując się źródłami z Internetu, dopatrzył się, że za rzekomą obroną demokracji stoi żydowski bankier i spekulant, George Soros. Ten sam człowiek jest oskarżony o dofinansowanie imigrantów podążających z Bliskiego wschodu w kierunku Europy.

W liście do marszałka sejmu, Anna Azari zaznaczył, że chciałby by w Polsce nie padały już więcej antysemickie wypowiedzi, które nie przypadają do gustu Zachodowi i według niego  padają cieniem na Polskę. Autor listu podkreśla, że pragnie zachować dobre relacje polsko-izraelskie. Odnoście całej sprawy Paweł Kukiz wypowiedział się na Facebooku. Nie zamierza wytoczyć sprawy sądowej w obronie swojego dobrego imienia, które zostało oczernione przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Według Kukiza czas zweryfikuje jego czyny i jego dobre imię obroni się samo.

„Ono broni się samo moimi działaniami na rzecz izraelsko-polskiej przyjaźni. Wspomnę redagowany przeze mnie portal nieobecni.com.pl, gdzie udokumentowane są Kresowe Kirkuty czy moją współpracę na rzecz pojednania miedzy naszymi Narodami ze środowiskami Żydów Polskich w Izraelu. Ale o tym w GW nie przeczytacie” – pisał Kukiz na Facebooku.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.