4 kwietnia 2024
Wiadomości

Kulesza chciał ukarania Brauna. Przestał być przewodniczącym koła Konfederacji

– Jakub Kulesza został odwołany z funkcji przewodniczącego Koła Konfederacji. Polityk wiąże to z faktem głosowania za wnioskiem o ukaranie posła Grzegorza Brauna za jego sprzeciw ws. procedowania uchwały o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm – podaje nczas.com.

Na początku grudnia poseł Artur Dziambor zapowiedział złożenie wniosku o ukaranie posła Brauna za sprzeciw wobec woli koła. Koło poselskie miało mieć ustaloną linię w tej sprawie. Pomysł ukarania posła Brauna poparł m.in. Jakub Kulesza z partii „Wolnościowcy”.

Podczas głosowania poseł Braun złożył votum separatum w sprawie projektu uchwały.

– Szczęść Boże ludziom dobrej woli w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Votum separatum. Chcecie nominować wrogów, terrorystów międzynarodowych, bądźcie ambitni – nominujcie Bidena, który się przechwalał tym, że odegrał poważną rolę w inicjowaniu, niszczeniu celów, a jakże, infrastruktury cywilnej w Jugosławii przed laty – powiedział Braun.

– Bądźcie ambitni, pomoże Wam na pewno ustalenie komisji, bezstronnej, międzynarodowej ds. ustalenia przyczyn zbrodni w Buczy. A, prawda, nie ma takiej komisji, bo… – kontynuował poseł, na co wicemarszałek Małgorzata Gosiewska wyłączyła mu mikrofon.

– Nie popieram nominowania przez Sejm przywódców jakichkolwiek mocarstw na terrorystów. Nie popieram ustalania w głosowaniu polit-poprawnej wersji jakichkolwiek zdarzeń. Nie popieram wpychania Polski w jakąkolwiek wojnę – wyjaśnił później poseł na Twitterze.

Wczoraj Konfederacja poinformowała, że zmieniono przewodniczącego jej koła poselskiego. Dotychczas pełniący tę funkcję Jakub Kulesza został odwołany, a jego miejsce zajął poseł Krzysztof Bosak.

Kulesza napisał, że to efekt jego postawy wobec Brauna.

– Przedwczoraj na posiedzeniu Koła zagłosowałem za wnioskiem @ArturDziambor o ukaranie @GrzegorzBraun_ za jego sprzeciw wobec procedowania Uchwały o uznaniu Rosji za kraj sponsorujący terroryzm. Dzisiaj zostałem usunięty z funkcji przewodniczącego Koła. Quō vādis @KONFEDERACJA_? – napisał na Twitterze poseł Jakub Kulesza.

nczas.com / twitter.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net