Kulisy działań KE przeciwko Polsce

foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Minister Witold Waszczykowski ujawnia kulisy pracy Komisji Europejskiej. – To nas wprowadzono w błąd. W rozmowie z panią premier Szydło, w której uczestniczyłem, szef Komisji Europejskiej zapewniał nas, że nie będzie decyzji [ws. nadzoru praworządności w Polsce – red.] – powiedział szef MSZ. Kierujący resortem dodał także, iż w błąd wprowadził Polaków również wiceszef KE Frans Timmermans. 

W połowie stycznia Komisja Europejska podjęła decyzję o rozpoczęciu pierwszego etapu procedury nadzoru praworządności w Polsce. O kulisach tej decyzji mówił na antenie Radia TOK FM minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. – Szef Komisji Europejskiej, do którego państwo macie bezgraniczne zaufanie, zapewniał, że komisja nie podejmie żadnych działań wobec Polski – podkreślał szef MSZ. – To nas wprowadzono w błąd. W rozmowie z panią premier Szydło, w której uczestniczyłem, szef Komisji Europejskiej zapewniał nas, że nie będzie decyzji. To nie ja się pomyliłem, ale być może zostaliśmy oszukani – skomentował działania przewodniczącego Jeana-Claudea Junckera minister.

Waszczykowski dodał także, iż kolejną osobą, która wprowadziła w błąd polskich polityków, był Timmermans, który twierdził, że Komisja Europejska podjęła decyzję jednomyślniemimo że nie odbyło się żadne głosowanie.

Maj/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net