Kunduza zbombardowana, Obama przeprasza

W wyniku amerykańskiego bombardowania szpitala w Kunduzie (Północny Afganistan) zginęły 22 osoby, w tym 12 członków organizacji Lekarze Bez Granic.

Bombardowanie miało miejsce w sobotę między 2 i 3 nad ranem, wojsko atakowało co kilkanaście minut. W czasie amerykańskiego nalotu w szpitalu przebywało 100 pacjentów. Śmierć poniosły 22 osoby, w tym lekarze i inni pracownicy szpitala w mieście Kunduza. Jest również wielu rannych. Dowodzący siłami amerykańskimi generał John Campbell zapewnił przejrzystość śledztwa w tej sprawie i pokreślił, iż nalot był pomyłką.

Prezydent Barack Obama złożył już kondolencje na ręce prezydenta Afganistanu, Aszrafa Ghaniego. Zapewnił, że wszczęte dochodzenie wyjaśni bezwzględnie wszelkie wątpliwości. Rzecznik Białego Domu dodał, że w razie potrzeby głowa państwa wprowadzi zmiany, aby takie zdarzenie nie miało więcej miejsca. Oficjalne przeprosiny trafiły już do Joanne Liu, przewodniczącej Lekarzy Bez Granic. Organizacja domaga się niezależnego, międzynarodowego śledztwa w sprawie bombardowań.

Podo/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Kunduza zbombardowana, Obama przeprasza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net