3 marca 2024
WiadomościWojskowość

Kurdowie apelują do świata ws. Turcji

Kurdowie wzywają społeczność międzynarodową, by ta wywarła nacisk na Turcję. Miałoby to na celu powstrzymanie operacji wojskowej przeciwko nim, prowadzonej przez Ankarę w północnej Syrii. Od czterech dni turecka artyleria ostrzeliwuje bojowników kurdyjskich sił samoobrony w bazie lotniczej Minneh i w pobliskiej wsi.

Jak stwierdził współprzewodniczący Rady Ludowej Zachodniego Kurdystanu, Senam Mohamed, Rada Bezpieczeństwa ONZ wraz ze społecznością międzynarodową musi wywrzeć presję na Turcji, by ta zaprzestała ataków. – Jesteśmy Kurdami, którzy walczą przeciwko „Państwu Islamskiemu”, chcemy demokracji i wolności dla naszego narodu – powiedział Mohamed. – Proszę wspólnotę międzynarodową i Radę Bezpieczeństwa o wywarcie presji na Turcję w celu zaprzestania ostrzału naszych ludzi – dodał członek Rady Ludowej.

Od czterech dni Turcy ostrzeliwują bojowników kurdyjskich sił samoobrony na terenie bazy lotniczej Minneh i w położonej niedaleko wsi. Premier Turcji Ahmet Davutoglu twierdzi, że jest to odpowiedź na zagrożenie granicy jego państwa ze strony jednostek PDS. Polityk zażądał od nich opuszczenia stanowisk na północ od Aleppo, jednak lider partii Salih Muslim odmówił.

W poniedziałek rosyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że Moskwa jest zaniepokojona tureckimi ostrzałami na terytorium Syrii. Rosja uważa je za jawne wspieranie terroryzmu i naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner przedstawił stanowisko USA w tej sprawie. Amerykanie wzywają Turcję do zaprzestania uderzeń na terytorium Syrii.

Wczoraj media opublikowały apel wysoko postawionego tureckiego urzędnika do wspólnej naziemnej operacji w Syrii z sojusznikami z międzynarodowej koalicji przeciwko terrorystycznej grupie „Państwo Islamskie” o zakończenie wojny w kraju. – Nie jest jasne, do czego dąży turecki rząd wzywając do naziemnej operacji w Syrii. To jest nasza ziemia. Turcja wcześniej groziła, że przyjdzie na syryjską ziemię, ale do tej pory był to tylko dym bez ognia – skomentował to wezwanie Senam Mohamed.

Maj/PanstwoChrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net