16 czerwca 2024
Wiadomości

Kurski odwołany. Wiadomo, kto wskoczy na jego miejsce

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Na jego miejsce wejdzie Mateusz Matyszkowicz.

Z funkcji prezesa telewizji reżimowej odwołany został Jacek Kurski. Stało się tak po głosowaniu Rady Mediów Narodowych nad wnioskiem złożonym przez szefa tej instytucji Krzysztofa Czabańskiego.

Nowym szefem reżimówki został Mateusz Matyszkowicz.

– Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP – napisał na Twitterze były prezes Jacek Kurski.

Mateusz Matyszkowicz, nowy prezes TVP, urodził się w 1981 roku. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– Jak wyglądała jego kariera? Zanim trafił do TVP, był redaktorem naczelnym konserwatywnego, katolickiego pisma „poświęconego” Fronda Lux. W 2005 r. Matyszkowicz został współpracownikiem prof. Ryszarda Legutki w Kancelarii Senatu i jego doradcą, gdy ten był ministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Legutko, z wykształcenia filozof, to jeden z ideologów PiS – podaje wp.pl.

W styczniu 2016 roku został dyrektorem TVP Kultura. W latach 2017-2018 był dyrektorem TVP1. W 2019 roku został członkiem zarządu TVP.

wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net