Łatwiej o kredyt mieszkaniowy

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W II kwartale tego roku banki wyraźnie złagodziły kryteria do otrzymania kredytów mieszkaniowych. Wynika tak z opublikowanego wczoraj przez NBP raportu.

„Jednocześnie niektóre warunki udzielania kredytów mieszkaniowych zostały zaostrzone, choć w małej skali” – zastrzegł bank centralny. Według NBP, w opinii banków popyt na kredyty mieszkaniowe w II kwartale 2015 r. istotnie się zmniejszył, co było zgodne z ich oczekiwaniami.

„Do głównych przyczyn spadku popytu banki zaliczyły prognozy odnośnie sytuacji na rynku mieszkaniowym oraz wykorzystanie przez klientów alternatywnych źródeł finansowania (np. wykorzystanie niskooprocentowanych oszczędności). W III kwartale 2015 r. banki zapowiadają brak zmian polityki kredytowej oraz oczekują wzrostu popytu na kredyty mieszkaniowe” – czytamy w raporcie.

W III kwartale 2015 r. banki nie przewidują istotnych zmian kryteriów polityki kredytowej (z wyjątkiem łagodzenia polityki kredytowej w segmencie długoterminowych kredytów dla MSP) oraz oczekują wzrostu popytu.

Jak poinformował NBP, raport „Sytuacja na rynku kredytowym – wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych” przygotowano na podstawie ankiety, którą na przełomie czerwca i lipca wypełniło 25 banków, o łącznym udziale w rynku kredytowym wynoszącym 86 proc.

CWIK/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net