5 grudnia 2023
Gospodarka i prawoWiadomości

„Lawina zakażeń”? 59 pozytywnych testów na koronawirusa w 5-milionowym mieście. „Na moment zablokują swoje miasto, po czym będą normalnie żyć. A Zachód…”

Pekin zarządził lockdown w mieście Xiamen. W zamieszkałej przez 5 mln osób metropolii zanotowano w poniedziałek 59 pozytywnych wyników na koronawirusa. Niewykluczone, że jest to zabieg rządu pekińskiego mający zachęcić Zachód do ponownego niszczenia własnych gospodarek i społeczeństw.

Służby sanitarne zajmowanych przez komunistów Chin poinformowały, że w prowincji Fujian zanotowano 59 pozytywnych wyników na koronawirusa w poniedziałek. W niedzielę było ich 22. W efekcie w mieście Xiamen oraz prowincji Fujian wprowadzono lockdown.

Od wczoraj nie działają tam kina, bary, siłownie oraz biblioteki. Zamknięto również szkoły i przedszkola, zaś mieszkańcy mają zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnienia. Część kursów komunikacji publicznej została wstrzymana.

Część mediów, w tym wp.pl, nazwało te kilkadziesiąt przypadków „lawiną zakażeń”. Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zauważa, że zamknięcie jednej z prowincji na krótki czas może bardzo opłacać się Pekinowi w kontekście wyścigu o dominację gospodarczą nad światem. Doniesienia tego typu mogą bowiem zachęcić władców państw Zachodu do ponownego lockdownu lub zaostrzenia represji stosowanych wobec mieszkańców pod pretekstem tzw. pandemii.

– Chińscy komuniści na moment zablokują sobie jedno miasto, po czym znowu będą normalnie żyć, a cały Zachód będzie przez kolejne miesiące odstawiał koronapierdolca, osłabiając swoje gospodarki. Pekin wygra wyścig gospodarczy z Zachodem bez wystrzelenia ani jednego pocisku – napisał na Twitterze Dominik Cwikła.

wp.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “„Lawina zakażeń”? 59 pozytywnych testów na koronawirusa w 5-milionowym mieście. „Na moment zablokują swoje miasto, po czym będą normalnie żyć. A Zachód…”

  • Ludzie, nie dajcie się oglupić. Wyjdźcie na ulice. Nie zamkną 5 milionów ludzi ,bo to nie możliwe

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net