Le Pen coraz silniejsza

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Wygrana Frontu Narodowego w drugiej turze wyborów samorządowych jest już niemal przesądzona – Marine Le Pen staje się również poważną kandydatką na urząd prezydenta Francji. Obserwatorzy zastanawiają się, jakie skutki może przynieść coraz silniejsza pozycja partii Le Pen, nie tylko dla Francji.

Marine Le Pen deklarowała wielokrotnie, iż jest przeciwna UE oraz wspólnej europejskiej walucie. Zdaniem francuskiej polityk, euro to doskonały pomysł, ale jedynie dla Niemiec. – Wreszcie ludzie zaczynają rozumieć, że euro to projekt niemiecki, a nie europejski! Został ustanowiony przez Niemcy dla Niemiec. Ta waluta absolutnie nie jest dostosowana do gospodarki francuskiej. I do tej pory Niemcy są jedynym beneficjantem euro w jego obecnym kształcie – mówiła Le Pen w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” w kwietniu.

Zarówno przez przeciwników i zwolenników Le Pen bywa często określana jako osoba o silnych poglądach katolickich, zwłaszcza od czasów, gdy sprzeciwiła się wprowadzeniu tzw. homo-ślubów i podkreślała, iż ekspansja islamu jest skutkiem odrzucenia wartości chrześcijańskich.

Warto jednak przypomnieć, iż francuska polityk otwarcie zadeklarowała, iż nie zamierza zmieniać prawa tak, by chroniło ono życie od poczęcia. – Nie, tego nie zrobię – odpowiedziała wprost zapytana, czy planuje ograniczyć możliwość zabijania nienarodzonych dzieci. –  Żałuję, że ustawa uchwalona za czasów Simone Veil została tak bardzo zliberalizowana. Ale nie można już tego odwrócić – stwierdziła Le Pen, nie podając żadnych konkretnych argumentów za taką tezą. Od lat 70. we Francji można zabić dziecko w łonie matki bez podawania konkretnej przyczyny, nawet do 12 tygodnia ciąży.

MGOT/wpolityce.pl, rzeczpospolita.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.