Lekaro odpowiada na apel Gołoty. Materace dla uchodźców

Legendarny polski bokser Andrzej Gołota chce pomóc merowi Kijowa Witalijowi Kliczko. Nazywa go bratem i zachęca do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji First Responder.

– W ramach pomocy humanitarnej mieszkania i lokale zostały udostępnione za darmo na okres kilku miesięcy. Przygotowano już ponad 100 miejsc noclegowych, w których już teraz gości ponad stu uchodźców. To matki z małymi dziećmi, które uciekły przed wojną. Najmłodsze dziecko, któremu pomagamy ma zaledwie pół roku. Jego matka musiała uciekać z Kijowa – czytamy na stronie Fundacji First Responder.

Społecznicy dodają, że „fundusze w pierwszej kolejności chcemy przeznaczyć na zwiększenie liczby miejsc dla osób, które zakwaterujemy w tych lokalach”.

– Po przystosowaniu do zamieszkania, zakupie łóżek piętrowych z materacami oraz pozostałego niezbędnego sprzętu (pralek, kuchenek, czajników itd.), będzie można zwiększyć liczbę miejsc mieszkalnych aż do 250 – zapowiedziano.

Część materacy postanowiła dostarczyć firma Lekaro z Woli Duckiej, polska firma rodzinna, która od 25 lat świadczy usługi oczyszczania miasta.

– Robimy to samo co miliony Polaków. Nie jesteśmy tu wyjątkowi. To serce narodu polskiego jest wyjątkowe. LEKARO włącza się w wielką akcję polskiej solidarności dla Ukrainy – mówi Robert Zagórski z Lekaro.

13 marca Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej, poinformowała, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która nastąpiła 24 lutego, do Polski z tego kraju przybyło 1 675 000 osób.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net