2 grudnia 2023
Wiadomości

Lekarka-muzułmanka okaleczała dziewczynki

Policja w Michigan (USA) aresztowała lekarkę, która przeprowadzała zabiegi tzw. obrzezania dziewcząt. Doktor z innym lekarzem i jego żoną okaleczali małe dziewczynki w imię powszechnej wśród muzułmanów „tradycji”. Okrutne działania opłacał miejscowy meczet.

FGM to rozpowszechniona w Afryce praktyka okrutnego okaleczania kobiet i dziewcząt. Polega na usunięciu chirurgicznym zewnętrznych narządów płciowych, często łączy się wraz z zaszyciem pozostałej tkanki tak, by pozostawić jedynie niewielki otwór. W wielu społecznościach afrykańskich muzułmanów kobiety, które nie zostały w ten sposób okaleczone, nie mogą wyjść za mąż i są poddawane ostracyzmowi. „Zabieg” przeprowadza się najczęściej u małych dziewczynek, a jego konsekwencjami są – poza psychiczną traumą na całe życie – komplikacje przy porodzie czy menstruacji, często prowadzące do śmierci.

Islamscy imigranci przeszczepili okrutny obyczaj na grunt europejski i amerykański, choć władze krajów zachodnich starają się walczyć z procederem. W Stanach Zjednoczonych FGM jest prawnie zakazane od 1997 r. Zakazem tym nie przejmowała się dr Jumana Nagarwala, której udało się okaleczyć ponad 100 dziewczynek. Kobieta wraz z innym lekarzem, Fakhruddinem Attarem, i jego żoną przeprowadzała FGM. Sprawa wyszła na jaw, gdy odkryto, że zostały okaleczone dwie dziewczynki z Michigan. Doktor Nagarwala apelowała do swoich „pacjentów”, by ukrywali jej działalność. Jak potwierdził prawnik zajmujący się sprawą, lekarce płacili za „zabiegi” przedstawiciele miejscowego meczetu. Obecnie cała trójka domaga się uniewinnienia w imię „wolności religijnej”.

townhall.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net