Lekarze robią jak zapowiedzieli. Wypowiadają klauzulę opt-out

Twitter Rezydenci OZZL

Ponad 3,5 tys. lekarzy rezydentów i specjalistów wypowiedziało umowy, w których zgodzili się na wydłużenie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Informację podało biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia.

Wypowiedzenie złożyło 1889 rezydentów oraz 1657 innych lekarzy. W wielu placówkach pojawiło się w związku z tym ryzyko problemów z obsadą dyżurów lekarskich.

Od października lekarze i przedstawiciele innych zawodów medycznych prowadzą protest, domagając się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB od 2021 r. oraz wzrostu wynagrodzeń. Lekarze zapowiedzieli, że w placówkach na terenie całego kraju będą wypowiadać klauzulę opt-out.

Rząd z kolei określa lekarzy mianem „buntujących się” oraz twierdzi, że ci „starają się” stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. – Mimo starań buntujących się lekarzy, w żadnym szpitalu w Polsce nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów – mówi w rozmowie z RMF FM minister Konstanty Radziwiłł. – Ci lekarze, którzy odmawiają pracy na dyżurach robią to z rozmysłem, żeby skomplikować pracę szpitali – dodaje.

gosc.pl, rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net