Lesbos: eksplozja bomby

foto: YouTube.com
foto: YouTube.com

Wczoraj pod biurem byłego ministra sprawiedliwości, Haralambosa Athanasiou, został zdetonowany ładunek. Obecnie nie ma wiadomości o zabitych. Eksplozja spowodowała pożar i doszczętnie spłonięcie budynku. Nikt nie przyznał się do zamachu. Na greckich wyspach wciąż dochodzi do starć i walk policji z falami nielegalnych imigrantów.

Od początku roku przez Grecję przetoczyła się fala nielegalnych imigrantów sięgająca 250 tysięcy osób. Wzbudzają oni zamieszki i stawiają miejscową policję w ciągłym stanie gotowości. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów, a wyspy Lesbos i Kos są plądrowane.

Sam atak policja tłumaczy napięciem imigracyjnym. Wcześniej do zaostrzenia sytuacji dochodziło m.in. po zatrzymaniu 2 greckich 17-latków rzucających koktajlami Mołotowa w koczujących w parku Syryjczyków.

Na Kos odnotowano przypadek 79-letniego Holendra, który z objawami cholery trafił do szpitala. Greckie urzędy sanitarne są zdania, że to nielegalni imigranci ją sprowadzili. Alarmują także o możliwości rozprzestrzeniania się choroby.

Podo/niezalezna.pl, polskaniepodlegla.pl, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net