2 kwietnia 2024
Wiadomości

Lew-Starowicz krytykuje gender

foto: Ralf Lotys, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Ralf Lotys, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Podczas konferencji znany seksuolog w negatywnych słowach wypowiadał się na temat ideologii gender. Lew-Starowicz podkreślał, iż postulaty genderowe są nierzadko sprzeczne z tym, czego dowodzi nauka, zaś wokół ideologii powstała swego rodzaju sekta.

W siedzibie Episkopatu Polski obyła się dyskusja na temat książki „Gender, spojrzenie z różnych perspektyw”. To publikacja, w której wypowiadają się przedstawiciele różnych stanowisk – od postawy negatywnej do aprobującej. Wśród zaproszonych gości znalazł się również prof. Zbigniew Lew-Starowicz, znany psycholog i seksuolog. Profesor podał przykłady, w których gender stoi w sprzeczności z rezultatami badań naukowych. Wspomniał m.in. o wynikach analiz wskazujących na znaczne różnice między mózgiem kobiety a mózgiem mężczyzny, z czego wynikają różnego rodzaju następstwa. – Tymczasem w genderyźmie mówi się, że różnice między mózgami obydwu płci są nieistotne. – powiedział Lew-Starowicz – Przez kilkadziesiąt lat seksuologia dowodziła, że popęd seksualny jest większy u mężczyzn. Natomiast ruchy genderowe twierdzą, że równie duży potencjał libido u kobiet jest tłamszony. Tymczasem badania przeprowadzone w „wyzwolonych” krajach skandynawskich dowodzą, że kobiety nie mają większego popędu seksualnego – dodał naukowiec.

Profesor odniósł się również do swoich doświadczeń w pracy z pacjentami. Wyznał, iż na lekarzy i psychologów coraz większa presja wywierana jest w związku z tzw. zmianą płci. Wskazał, iż eksponowana przez gender walka płci negatywnie wpływa na relacje w związkach, również w sferze intymnej, a zwolennicy ideologii tworzą swoistą „sektę”, która naciska na środowiska naukowe promując swoją „wizję nowego, wspaniałego świata”. – Istnieje duża doza nietolerancyjności wobec osób, które są przywiązane do tradycyjnych wartości i tradycyjnego modelu związku. Czasami czuję się jakbym był na wojnie – skwitował Lew-Starowicz.

Mgot/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net