10 kwietnia 2024
Wiadomości

Lewandowski w formie. Kolejne bramki Polaka dla Bayernu

Bayern Monachium pokonał w ligowym meczu Eintracht Frankfurt 3:0. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski.

Już w 15 minucie gry Lewandowski, stojąc w odległości 14 metrów tyłem do bramki Eintrachtu, otrzymał podanie od Muellera. Polak czubkiem buta przerzucił piłkę nad swoją głową, w tym czasie się odwrócił i huknął z ogromną mocą niemal wprost w okienko.

W 66 minucie kapitan reprezentacji Polski zaliczył kolejne trafienie i w sumie już szesnaste w sezonie. Po akcji Lahma strzelał Goetze. Jego uderzenie wybronił Hasebe, ale dobitka głową Lewandowskiego wpadła do siatki. W 76 minucie Lewandowski mógł zaliczyć hat tricka, jednak trafił w słupek. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Thomas Mueller.