Lider KOD-kapeli oskarżony o handel ludźmi

twitter.com/AleksZawisza

Handel ludźmi, sutenerstwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej – takie zarzuty postawiono 15 oskarżonym, wśród których znalazł się obecny lider KOD-kapeli, zespołu występującego regularnie podczas manifestacji KOD.

KOD-kapela jest czymś na kształt zespołu reprezentacyjnego KOD, przygrywającego i śpiewającego w trakcie zgromadzeń. Na oficjalnej stronie mazowieckiego KODu można bez problemu znaleźć śpiewnik z tekstami kapeli – parodystycznymi przeróbkami popularnych melodii. Autorem tych tekstów oraz pomysłodawcą i liderem KOD-kapeli jest Konrad M., który stał się niedawno obiektem zainteresowań prokuratury, bynajmniej nie ze względu na swoją działalność „muzyczną” czy polityczną. Konrad M. wchodzi w skład grupy oskarżonych przez krakowską prokuraturę o handel kobietami i sutenerstwo. W latach 2004-2006, gdy o KODzie nikt jeszcze nie słyszał, członkowie przestępczej szajki mieli podstępem zwerbować kilkaset kobiet do nocnych klubów, gdzie zmuszano je do świadczenia usług seksualnych klientom.

Schemat działania był prosty: nieświadomym młodym, atrakcyjnym kobietom oferowano intratną pracę zagranicą. Zapewniano je, że praca nie ma nic wspólnego z prostytucją. Przekonane, że będą pracowały jako hostessy reklamujące alkohole ofiary szajki podpisywały tzw. deklaracje wekslowe, które uniemożliwiały im rezygnację z pracy już po przyjeździe na miejsce. Kobiety udawały się na własny koszt do Grecji bądź Włoch. Dopiero na miejscu dowiadywały się, że ich „praca” będzie polegała na sypianiu z mężczyznami. Kobiety były zastraszane i szantażowane – mimo wszystko części z nich udało się zbiec i wrócić do Polski. Według oskarżenia Konrad M. miał dowodzić całym procederem. Obecnie mężczyzna odmawia komentarzy w sprawie.

MGOT/polsatnews.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.