15 czerwca 2024
Wiadomości

Limity imigrantów w Polsce

Przemysław Czopor, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy, który pozwala na wprowadzenie limitu przyjmowanych imigrantów. Decyzję o ich ilości będzie podejmował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szef MSWiA będzie miał prawo do ustalania co roku limitów wydanych pozwoleń na pobyt i pracę dla imigrantów z zagranicy. Ustawa przewiduje na precyzowanie limitów dla konkretnych województw, zawodów oraz rodzajów umów.

Projekt trafił do Sejmu 21 sierpnia, a 30 odbyło się jej pierwsze czytanie.

Autorzy rządowego projektu informują, że zmiany mają na „celu stworzenie lepszych ram prawnych pozwalających na świadome zarządzanie migracjami w Polsce”. Twierdzą również, że zmiany mają ułatwić legalizację pobytu najbardziej potrzebnym cudzoziemcom. Dlatego projekt przewiduje m.in. odejście od wymogu posiadania stabilnego i regularnego źródła dochodu przez pochodzącego z zagranicy absolwenta polskiej uczelni w trakcie postępowania o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i zamiana go na posiadanie zapewnionego utrzymania w Polsce.

Obecnie w Polsce przebywa ponad milion imigrantów zarobkowych z Ukrainy. Ministerstwo rodziny chciało znowelizować przepisy, by utrudnić masowy napływ, jednak plan został zakwestionowany przez wiceministra Mateusza Morawieckiego, który jest zwolennikiem ściągania Ukraińców do Polski.

kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net