Verhofstadt otrzymał mocny list od dr Morawiec

foto: Facebook
foto: Facebook

Nie ma wątpliwości co do Pańskich intencji, Panie Verhofstadt, oraz intencji Pańskich akolitów, z którymi chce Pan zniszczyć nowy polski rząd, i nowy, wybrany przez naród parlament – w wolnych i demokratycznych wyborach” – czytamy w liście dr Elżbiety Morawiec do belgijskiego polityka, Guya Verhofstadta.

Guy Verhofstadt jest jednym z najostrzejszych krytyków działań rządu III RP w Parlamencie Europejskim. Kilka dni przed debatą o Polsce, polityk zamieścił na swoim koncie na Twitterze grafikę, przedstawiającą karykaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Wictora Orbana, tańczących przy aprobacie Władimira Putina.

Po wystąpieniu premier Beaty Szydło, współpracownicy Belga przygotowali projekt rezolucji odnoszącej się do Polski. Verhofstadt jest przewodniczącym frakcji Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE). Jeszcze przed debatą w PE spotkał się z przedstawicielami KOD. Polityk jest także sojusznikiem Ryszarda Petru, którego zapraszał do Parlamentu Europejskiego już na początku grudnia.

Zachowanie belgijskiego polityka skrytykowała dr Elżbieta Morawiec w wysłanym do niego liście. Dwujęzyczną wersję listu opublikowano również na portalu pisma „Arcana”.

„Panie Verhofstadt,

Jako obywatelka Polski wiem znacznie więcej o historii Europy niż jest Pan w stanie sobie wyobrazić. Wiem na przykład, gdzie miało miejsce pierwsze gigantyczne ludobójstwo na świecie. Było to w Kongo, podczas panowania Waszego króla, Leopolda II. Około 10 milionów czarnoskórych ofiar wielkiego bogacenia się Pańskiego króla. Joseph Conrad, angielski pisarz o polskich korzeniach, opisał to w opowiadaniu „Heart of Darkness” („Jądro ciemności”).Śmie pan wspierać najmniejszą z najmniejszych partii opozycyjnych? Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli? Pański mały kraj istnieje istnieje około 180 lat, Polska zaś – od 966 roku! Polska w XV wieku zainicjowała na soborze w Konstancji, ustami polskiego prawnika, Pawła Włodkowica, prawdziwe zasady demokracji i tolerancji. I obecnie śmie pan uczyć nas demokracji, panie Verhofstadt? Chce Pan wywrzeć wpływ, by zmienić wynik demokratycznych wyborów w Polsce poprzez użycie siły? A kimże Pan jesteś? Jakimś nowym pierwszym sekretarzem tworzącego się w Brukseli Kremla 2.0?” – czytamy w liście.

„Śmie pan wspierać najmniejszą z najmniejszych partii opozycyjnych? Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli?

Nie ma wątpliwości co do Pańskich intencji, Panie Verhofstadt, oraz intencji Pańskich akolitów, z którymi chce Pan zniszczyć nowy polski rząd, i nowy, wybrany przez naród parlament – w wolnych i demokratycznych wyborach. Wstydź się Pan takiej Europy, Panie Verhofstadt” – podkreśliła na koniec dr Elżbieta Morawiec, krytyk teatralna i literacka.

Maj/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.