List nikaraguańskich biskupów do prezydenta. „Od odpowiedzi zależy przyszłość tego kraju”

YouTube

W Nikaragui wciąż trwają zamieszki, na które władza prezydenta Ortegi odpowiada ostrą amunicją. Prześladowania dotyczą także biskupów. Episkopat napisał list do prezydenta. Od jego odpowiedzi zależy „w znacznej mierze zależy przyszłość” tego kraju.

Treść listu nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo tylko, że biskupi pytają prezydenta Daniela Ortegę o dalszy udział w prowadzeniu dialogu narodowego. Nawiązują w ten sposób do decyzji prezydenta, który w momencie wybuchu demonstracji w kwietniu sam poprosił o to, by Kościół był obserwatorem oraz gwarantem dialogu. Z kolei podczas obchodów 39 rocznicy rewolucji sandinistowskiej, gdy obecna lewicowa grupa przejęła władzę, oskarżył wprost Kościół o udział w zamachu stanu.

Radio Watykańskie alarmuje, że proprezydenckie uzbrojone bojówki dokonują na ulicach samosądów. Ponadto do więzień trafiają kolejni przeciwnicy polityczni lewicowego prezydenta. Coraz częściej zdarzają się też ataki na kościoły a nawet na uczestników pogrzebów ofiar starć. Bp Carlos Enrique Herrera poinformował, że w miejscowości Jinotega ostrzelano kondukt żałobny. Apeluje jednocześnie, by nie odpowiadać przemocą na takie wydarzenia.

Jutro w stołecznej Managui ma odbyć się pielgrzymka wsparcia w intencji biskupów i kapłanów zorganizowana przez organizacje obywatelskie oraz stowarzyszenia studenckie. Nazywają oni księży „obrońcami prawdy i sprawiedliwości”.

Wcześniej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie nikaraguańskiego episkopatu. Biskupi mieli wypracować wspólne stanowisko wobec zarzutów o udział w zamachu stanu ze strony prezydenta lewicowego prezydenta Daniela Ortegi.

vaticannews.va, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.