List szefa MON do Żołnierzy Niezłomnych

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Tuż przed Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obchodzonym 1 marca, z polecenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, żołnierze dostarczyli do domów Żołnierzy Niezłomnych listy gratulacyjne, będące wyrazem hołdu dla ich bohaterskiej walki. „Wasza postawa jest jednym z kamieni węgielnych tożsamości współczesnych sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz etosu służby” – czytamy w liście szefa MON.

– Z uwagi na święto otrzymaliśmy rozkaz od ministra obrony narodowej, aby odwiedzić osobiście weteranów Armii Krajowej. Ludzi, którzy walczyli z wykonaniem rozkazu – tłumaczyli żołnierze, którzy pojawili się na uroczystościach organizowanych przez stowarzyszenie „Odra Niemen” we Wrocławiu. List gratulacyjny wręczono m.in. kapitanowi Stefanowi Siejko, który od 1948 roku walczył z komunistami w tajnej organizacji Młode Wojsko oraz kapitanowi Maksymilianowi Kowalewskiemu.

–  Wreszcie wybraliśmy ludzi, do których mamy zaufanie, prezydenta i rząd. Polityków nigdy nie można być pewnym na 100 procent, ale uważam, że to co robi pan Macierewicz jest ważne i budujące dla nas wszystkich, szczególnie dla ludzi którzy z bronią w ręku walczyli o sprawiedliwość i na sprawiedliwości oparte prawo. My ciągle myślimy tylko o Polsce i o kierunku, w którym podążamy, to jest najważniejsze – mówił obecny podczas wrocławskich obchodów Henryk Atemborski ps. „Pancerny”, weteran Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Żołnierze odwiedzili Niezłomnych i ich rodziny w domach. – Jestem bardzo zadowolony. Dzisiaj żołnierze odwiedzili też moją mamę, pytali czy czegoś jej nie brakuje, była bardzo wzruszona. Niczego takiego się nie spodziewaliśmy – powiedział Kazimierz Suszyński, działacz antykomunistyczny, syn pchor. Leona Suszyńskiego ps. „P-8”, „Peoś”żołnierza Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.  – To wszystko dzięki prezydenturze Lecha Kaczyńskiego. Te lata były jak zaczerpnięcie oddechu. To zaprocentowało na ulicach i odmieniło nas wszystkich – podkreślił Suszyński.

„Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w imieniu własnym i Żołnierzy Wojska Polskiego oddaje hołd oraz przekazuje wyrazy najwyższego szacunku wszystkim tu żyjącym i poległym wyklętym Żołnierzom Niezłomnym. Dziś, po raz kolejny wspominamy tragiczny okres w dziejach powojennej Polski, kiedy pozornie odzyskana wolność niosła ze sobą początek kolejnego zniewolenia. Jego zręby wykuwano w okrutnej walce przeciwko polskim patriotom, żołnierzom powojennej konspiracji niepodległościowej, prawdę o waszych heroicznych czynach skrywano przez dziesiątki lat. Odartym z godności i bestialsko mordowanym żołnierzom Niezłomnym wyznaczono miejsce na śmietniku historii. Pomimo wielkiego wysiłku władz komunistycznych przetrwaliście w pamięci tych, dla których Wolna i Niepodległa Polska jest wartością nadrzędną. Do końca wierni wojskowej przysiędze wywalczyliście sobie miejsce w narodowym Panteonie. Dzisiaj Wolna Polska i Polacy oddają wam cześć i hołd dla waszego bohaterstwa, niezłomnej postawy i umiłowania ojczyzny. Dzięki wam pojęcie patriotyzmu nabiera realnego znaczenia a młodzi Polacy poznając postacie Żołnierzy Niezłomnych odkrywają ponadczasowe wzorce godne kultywowania i naśladowania, wasza postawa znalazła trwałe miejsce w księdze chwały i sławy polskiego oręża – jest jednym z kamieni węgielnych tożsamości współczesnych sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz etosu służby. Dokonania Żołnierzy Wyklętych są szczytnym dziedzictwem, ale również wielkim wyzwaniem i zobowiązaniem. Zapewniam, że wojsko polskie dołoży wszelkich starań, żeby kontynuować wasze dzieło, Chwała i Cześć Wyklętym Niezłomnym. Walczyli i ginęli, bo chcieli żyć godnie. Polegli, ale na zawsze żyć będą w naszej pamięci” – czytamy w liście ministra Antoniego Macierewicza do Żołnierzy Niezłomnych.

Maj/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net