22 maja 2024
Wiadomości

Lockdown na jesieni? Niedzielski: Potencjalny okres zwiększonego ryzyka zakażeń

– Jesień jest potencjalnym okresem zwiększonego ryzyka zakażeń – powiedział minister pandemii Adam Niedzielski w „Jedynce” Polskiego Radia, mówiąc o ewentualnym powrocie restrykcji wielkohisterycznych.

Czy na jesieni powróci lockdown? Takie pytanie zadano Niedzielskiemu w rządowym radiu.

– Jesień jest potencjalnym okresem zwiększonego ryzyka zakażeń. Nasza ocena jest mniej więcej taka, że jeżeli nie pojawi się jakaś nowa mutacja, która może zmienić sytuację i doprowadzić do powrotu różnego rodzaju obostrzeń (…) to siłą rzeczy to ryzyko jest stosunkowo niskie, bo mamy już zaszczepienie za sobą, mamy nowe narzędzia w postaci leków, które się systematycznie pojawiają – mówił minister pandemii.

– Oceniam ryzyko zwiększonej liczby zachorowań – pewnie tak będzie – natomiast żeby to się przełożyło na jakieś problemy społeczno-gospodarcze związane z koniecznością stosowania narzędzi bardzo dolegliwych, to ryzyko oceniam stosunkowo nisko – dodał.

Zapytano urzędnika również o to, jak to się stało, że tzw. pandemia skończyła się wtedy, gdy wybuchła wojna na Ukrainie.

– Na pewno mieliśmy do czynienia z pewnego rodzaju koincydencją czasową, ale epidemia jeszcze się nie skończyła. Ona może przechodzi z fazy ogólnoświatowej, dużych wzrostów zachorowań, do fazy tzw. endemii, czyli kiedy mamy stabilne liczby zachorowań – twierdził Niedzielski.

Co ciekawe, przyznał również, iż „jeśli cokolwiek można mówić o tym, że przyczyniło się do zmniejszenia skali zachorowań, to przede wszystkim Omikron to zrobił, bo Omikron gwałtowną falą przeszedł przez naszą populację, która częściowo była zaszczepiona albo uodporniona poprzednimi mutacjami i falami zachorowań”.

W trakcie rozmowy prowadzący atakował także Polaków, pytając o „chamskie ataki agresywnej tłuszczy”. Pracownik reżimówki miał tu zapewne na myśli krytyków bezsensownych, niepotrzebnych i szkodliwych restrykcji wprowadzonych pod pretekstem tzw. pandemii. Niedzielski żalił się, że krytyka ta naruszyła „jego poziom wrażliwości”. Przekonywał również, że „ataki” te były „częściowo inspirowane różnymi aktywnościami propagandowymi”.

msn.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net