2 marca 2024
Wiadomości

Londyn: ćwiczenia antyterrorystów w metrze

Scotland Yard przeprowadził w stolicy Wielkiej Brytanii ćwiczenia antyterrorystyczne. W akcji brała udział policja, służby bezpieczeństwa, ratunkowe i pracownicy infrastruktury miejskiej.

We wtorek i środę przeprowadzono największe w skali historii ćwiczenia antyterrorystyczne w Wielkiej Brytanii. Służby mają być gotowe na wypadek poważnego ataku terrorystów. Akcja, nad którą sprawował pieczę Scotland Yard skupiła ponad tysiąc oficerów policji, funkcjonariuszy ministerstwa obrony, oficerów wywiadu, a także pracowników komunikacji miejskiej i służby zdrowia.

Wtorkowe ćwiczenia odbyły się w opuszczonej stacji metra w Aldwych w centrum Londynu. Miejsca ćwiczeń, które miały miejsce w środę nie podano, ponieważ chciano uniknąć tłumu gapiów. Władze kładły nacisk na stworzenie jak najbardziej realnych okoliczności i z tego powodu symulację ataków przeprowadzono bezpośrednio na ulicach miasta.

Istotnym elementem ćwiczeń było nadzwyczajne zebranie rządowego komitetu COBR, potocznie nazywanego COBRA. W skład wchodzi premier, niektórzy ministrowie i szefowie służb. Komitet jest odpowiedzialny za reagowanie w sytuacjach nadzwyczajnego zagrożenia. Rząd zadeklarował, że planował tę akcję już od stycznia 2015 roku tym samym zaprzeczając, że jest to odpowiedź na zamach w Tunezji.

Smson/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net