23 lutego 2024
RodzinaWiadomości

Łuk pederastów zniknął z Pl. Zbawiciela

Tej nocy władze Warszawy zdemontowały sześciokolorowy łuk pederastów, popularnie zwany „tęczą” (która ma 7 kolorów) na Placu Zbawiciela. Media mętnego nurtu oczywiście biorą w obronę instalację.

spalona instalacja na pl. Zbawiciela; foto:  Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
spalona instalacja na pl. Zbawiciela; foto:
Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Łuk w kolorach ruchu LGBT pojawił się w stolicy w 2012 roku. Od tego czasu wywołał wiele emocji. Sama autorka projektu „tęczy” na początku twierdziła, że jej dzieło nie jest inspirowane motywem ruchu pederastów i dewiantów. Jak jednak zauważyli już półtora roku temu prowadzący stronę zelaznalogika.net, pani Julita Wójcik nie była konsekwentna w swoich wypowiedziach. Pierwotnie mówiła o instalacji jako „symbolu pomyślności i opamiętania”, z drugiej zaś jej spalenie nazywała „aktem homofobii”.

screen z: onet.pl
screen z: onet.pl

Media lewicowo-liberalne biorą instalację w obronę. Jarosław Kuźniar dziwił się, czemu łuk pederastów nie ma swoich obrońców, podobnie jak niegdyś krzyż pod pałacem prezydenckim. Natomiast na portalu onet.pl na stronie głównej można było dostrzec w dziale „Wiadomości” link do zdjęć z nocnej rozbiórki pod tytułem „Tłumy pożegnały tęczę na Placu Zbawiciela”. Po wejściu jednak w niego jedyny tłum, jaki można było dostrzec, to klienci kawiarni (TUTAJ).

Łącznie łuk pederastów został podpalony siedem razy. Nie wiadomo jeszcze gdzie tym razem stanie instalacja.

CWIK/pch24.pl, onet.pl, zelaznalogika.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net