Łukoil wycofuje się z Litwy i Łotwy

foto: КОТ - Спидвей форум, licencja Copyrighted free use via Wikimedia Commons
foto: КОТ – Спидвей форум, licencja Copyrighted free use via Wikimedia Commons

Prezes spółki naftowej Łukoil, Wagit Alekpierow, oznajmił, że wycofuje się on z Litwy oraz Łotwy ze względu na panujące w tych krajach „antyrosyjskie nastroje”.

Swoją decyzję prezes tłumaczył na antenie telewizji Rossija24. – Nasze aktywa na Litwie i Łotwie, gdzie panują antyrosyjskie nastroje, obecnie są sprzedawane. Rada dyrektorów postanowiła wycofać się z tych krajów – powiedział Wagit Alekpierow.

Wcześniej rosyjski koncern odstąpił od detalicznej sprzedaży paliw w Estonii. Już wtedy Iwan Paleiczik, prezes „Lukoil Baltija”, oświadczył, że podobny scenariusz możliwy jest także na Litwie.

Jednak w przypadku Litwy wycofanie się nie będzie całkowite. Jak podaje L24.lt, portal Polaków na Litwie, Łukoil ma zmniejszyć liczbę stacji benzynowych w tym kraju ze 109 do 76.

„W 2014 roku „Lukoil Baltija” miał 632,8 mln. euro dochodów – o 13,1 proc. mniej niż w 2013 roku (728,125 mln. euro), czysty zysk zmniejszył się o 3,3 proc. do 3,331mln euro” – przypomina portal. L24.lt nadmienia także, iż w zeszłym roku litewski urząd antymonopolowy nałożył na „Łukoil Baltija” grzywnę w wysokości 3,5 miliona euro za przejęcie bez zezwolenia w 2003 roku  16 stacji benzynowych od upadłej spółki „Lietucos Kuras”.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net