16 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

Luteranie popierają „homośluby”

foto:  Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

30 stycznia Włosi planują przeprowadzić w Rzymie  demonstrację przeciwko planom legalizacji związków homoseksualnych. Tymczasem tamtejsi luteranie wzywają parlamentarzystów, by ci jak najszybciej podjęli stosowne uchwały dotyczące dopuszczenia małżeństw homoseksualistów.

Obrońców rodziny zdecydowanie wsparli episkopat oraz różne środowiska chrześcijańskie, w tym nowe ruchy kościelne. Z kolei 28 stycznia włoscy luteranie ogłosili deklarację, będącą swoistym votum separatum przed zapowiadaną manifestacją. Ewangelicy zaapelowali do parlamentarzystów, by wzorując się na wielu krajach Europy, jak najszybciej zalegalizowali „homośluby”. Pastor Heiner Bludau, zwierzchnik tej wspólnoty, przypomniał z dumą, że włoscy luteranie już od 2011 roku udzielają błogosławieństwa związkom jednopłciowym.

Działania włoskich luteran nie są wyjątkiem. Podobnie postąpili protestanci we Francji, gdy zmieniano tam definicję małżeństwa, przy licznych protestach obrońców rodzin. Krajowy synod tej wspólnoty wprowadził w tym czasie możliwość błogosławienia par homoseksualnych. Jednak w odpowiedzi na te przemiany powstał ruch pastorów, którzy nie zgadzają się z tą decyzją i swoją postawą bronią biblijnego nauczania o małżeństwie i rodzinie. Niestety, stanowią oni mniejszość.

Maj/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net