Szwedzkiej „pani biskup” przeszkadzają krzyże

foto: Johan Fredriksson, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Johan Fredriksson, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Wyświęcona przez luterański Kościół Szwecji na biskupa Eva Brunne zaproponowała, by w jej diecezji usunąć wszystkie krzyże, zastępując je drogowskazami pokazującymi geograficzne położenie Mekki. Ma to ułatwić muzułmanom modlitwę, do której są zapraszani przez szwedzkich protestantów.

Oświadczenie „pani biskup” Brunne nie znalazło jednak zrozumienia nawet wśród szwedzkich protestantów. Jeden z pastorów, ks. Patrik Pettersson, nazwał słowa Brunne „bezmyślnymi teologicznie”. Postawił też pytanie, co bp Brunne będzie robić z krzyżami znajdującymi się na murach, dachach kościołów czy zdobiących misy chrzcielne. Pytanie pastora, jak dotychczas,pozostaje bez odpowiedzi. Dodatkowo Brunne, chcąc najwyraźniej przypodobać się imigrantom, nazwała ich „aniołami”.

Przypadek 61-letniej Evy Brunne jest szczególny nawet, jeśli weźmiemy pod uwagę skandynawskie realia kulturowe. Kobieta nie kryje, że jest lesbijką i wraz ze swoją „małżonką”, również luterańską pastor, wychowuje syna. W swoim biskupim zawołaniu Brunne przytoczyła słowa wzięte z Listu Św. Jakuba Ap. : „Nie ma względu na osoby” (Jk 2, 1 – szw. „Gör inte skillnad på människor”). Przy takiej postępowej „wrażliwości”, Brunne ignoruje jednocześnie tradycyjne wartości ludzi, którzy zostali powierzeni jej opiece duszpasterskiej, wyznają Krzyż Chrystusa i wiarę w Jego śmierć i Zmartwychwstanie.

Mug/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net