Macierewicz zapowiada zmiany w wojsku

foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja zapowiedział, że wkrótce armię czekają spore zmiany. – Wojsko Polskie wraca do Polski – stwierdził nowy minister MON.

– Poszczególni generałowie, funkcjonariusze, urzędnicy, bardzo szybko przekonują się, że my nie rzucamy słów na wiatr i muszą odejść ze swoich stanowisk – oświadczył Macierewicz, przywołując m.in. osobę generała Packa. Skomentował również powołanie nowych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotra Bączka, oraz Służby Wywiadu Wojskowego, płk Andrzeja Kowalskiego.- To są współpracujący ze mną od wielu, wielu lat, ludzie, znający się świetnie na służbach wojskowych, znający się w ogóle na służbach specjalnych. Pracuje z nimi od lat 20, 30, to nie jest kwestia incydentalna.

Macierewicz odniósł się również do niełatwej, skomplikowanej sytuacji w Europie. – Takie zmiany będą wprowadzane na całym tym obszarze, bo Wojsko Polskie ma bronić narodu w dramatycznie trudnej sytuacji. Mówiłem o niej niedawno w Brukseli na spotkaniu ministrów obrony UE – wyjaśnił minister. – Powiedziałem tam jasno: tak, Francja zaatakowana ma prawo spodziewać się pomocy od innych krajów Unii, także od Polski. Polska wypełni swoje zobowiązania. Tak jak jestem przekonany, czego media w Polsce już nie powtórzyły, i wiążę jedno z drugim, Francja i inne kraje UE wypełnią swoje obowiązki wówczas, gdy Polska zwróci się o pomoc, gdy będzie się czuła zagrożona z jakiegokolwiek kierunku – podkreślił Antoni Macierewicz, dodając: – Zasada, na której opieramy naszą współpracę międzynarodową brzmi: Do ut des, „daję, abyś dał”. Zasada wzajemności i równości wszystkich stron.

Szy/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net