Macron chce zatrudnić żonę

twitter.com/srbija_eu

Prezydent Francji chce, by jego żona Brigitte była zatrudniona na państwowej posadzie. Miałaby, rzecz jasna, otrzymywać odpowiednią pensję. Pomysł nie podoba się Francuzom, którzy krytykują Macrona.

– Osoba, która dzieli z tobą życie, powinna mieć możliwość odgrywania w nim konkretnej roli – przekonuje Macron. Obecnie pierwsza dama Francji ma, zgodnie z prawem, własne biuro, asystentów oraz ochroniarzy. Jej utrzymanie kosztuje Francuzów 450 tys. euro. Macron chce, by jego żona otrzymała oficjalne stanowisko, które byłoby opłacane z osobnego budżetu.

Stworzenie formalnego stanowiska dla pierwszej damy oznaczałoby konieczność stworzenia dla tej instytucji osobnego budżetu, a nawet zmiany ustawy zasadniczej. To nie podoba się Francuzom, którzy stworzyli już petycję przeciwko pomysłowi Macrona. – Nie ma żadnej racji, by żona szefa państwa mogła otrzymać budżet z pieniądzy publicznych.  W okresie moralizacji francuskiego życia politycznego nie możemy popierać inicjatywy o specjalnym statusie żony prezydenta Macrona – czytamy w petycji, którą współtworzył pisarz i artysta Thierry Paul Valette. – Brigitte Macron ma już dziś dwie czy trzy asystentki, a także dwie sekretarki i dwóch ochroniarzy. To wystarczy – dodaje Valette.

pch24.pl, rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net