Małopolska kurator oświaty o włos od dymisji. Stwierdziła, że preparaty to „eksperymenty”. Atak Czarnka w RMF FM

Minister edukacji Przemysław Czarnek zaatakował w RMF FM małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak. Ta znalazła się na celowniku propagandy ze względu na nazwanie preparatów od wybranych globalnych koncernów „eksperymentami”. Minister sugerował, że Nowak może stracić swoje stanowisko.

Przez część prawicy wciąż postrzegany jako „konserwatysta” minister edukacji Przemysław Czarnek zaatakował dziś rano małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak. Jak ocenił, możliwe było, że ta straci pracę z powodu nazwania preparatów na koronawirusa zgodnie z prawdą „eksperymentami”.

Zatelefonowałem, skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą eksperymentu. Szczepionki nie są eksperymentem. Pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie. Uznała to również w mediach społecznościowych, a dalsze czynności trwają. Teraz spotyka się z panem wojewodą małopolskim, który jest bezpośrednim zwierzchnikiem. Sprawę nadzoruje pan minister Rzymkowski – mówił minister Czarnek.

Lewicowy minister wyraził też radość, że Nowak „wycofała się ze swoich słów o eksperymencie i stwierdziła, że nie jest ekspertem w tej dziedzinie”.

– Ocena jej zachowania będzie dokonywana w tym tygodniu również przez wojewodę małopolskiego – powiedział zapytany o to, czy jego zdaniem Barbara Nowak powinna stracić swoje stanowisko. Jak zapowiedział, los małopolskiej kurator oświaty będzie znany „dziś, jutro najdalej”.

Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że Nowak nie zostanie jednak odwołana. – Nie będzie dymisji. Pani kurator (Barbara Nowak – red.) rzeczywiście niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania – ogłosił Terlecki.

– Odbędę rozmowę wychowawczą z panią kurator Beatą Nowak i będę rozmawiał z wojewodą Łukaszem Kmitą na temat sytuacji na przyszłość, żeby coś takiego nie miało miejsca – zapowiedział poseł Tomasz Rzymkowski.

rmf24.pl / interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net