Małopolskie. Nastoletni Ukrainiec dźgnął nożem Polaka

17-letni Ukrainiec dźgnął Polaka nożem, gdy jego wspólnik okładał go kijem. Ukraiński uczestnik jesiennej napaści został zatrzymany dopiero w ubiegłym tygodniu.

Jesienią ubiegłego roku do szpitala trafił 21-letni mężczyzna. Został pobity kijem i dźgnięty w brzuch nożem.

Jednym ze sprawców był 36-letni mieszkaniec Skawiny. Zatrzymano go zaraz po zdarzeniu. Jednak dopiero po ponad trzech miesiącach zatrzymano drugiego napastnika, 17-letniego Ukraińca, który dźgnął mężczyznę nożem.

Policja poinformowała o zatrzymaniu w czwartek w komunikacie.

– Przypomniano, że 29 października 2022 roku policja została zawiadomiona o pobiciu drewnianym kijem i dźgnięciu nożem mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych – 35-latka z gminy Skawina. 35-latek usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty: udziału w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, które policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany – podaje portal kresy.pl.

Portal zwraca też uwagę, że policja informowała o 17-letnim „obcokrajowcu”, nie podając jego narodowości. Dopiero portal „KRK News” sprecyzował, że chodzi o Ukraińca.

– Tymczasem policjanci prowadzili czynności mające na celu namierzenie wspólnika 35-latka. Kryminalni wpadli na jego trop 8 lutego br. Ustalili, że jest nim 17-letni obcokrajowiec mieszkający w Krakowie, odpowiedzialny za zadanie ciosu nożem w brzuch ofierze – napisano w komunikacie Małopolskiej Policji.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Portal kresy.pl przypomina przy tym liczne przypadku oszustw i kradzieży z ostatnich tygodni, w których Ukraińcy byli wspólnikami lub głównymi sprawcami.

kresy.pl / malopolska.policja.gov.pl

Ukrainiec dźgnął tym Polaka/fot. Małopolska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net