Małpia ospa. Belgia wprowadza obowiązkową kwarantannę na trzy tygodnie

Belgijskie media informują, że osoby zarażone małpią ospą muszą przebywać w izolacji 21 dni. Portal nczas.com podkreśla, że Belgia jest pierwszym państwem świata, które wprowadziło obowiązkową kwarantannę. Dotychczas wykryto zaledwie cztery przypadki.

Małpia ospa występuje głównie w Afryce Zachodniej i Środkowej. Wirus należy do tej samej rodziny, co wirus zwykłej ospy. Objawy są również dla niej typowe, czyli: Gorączka, ból głowy, bóle mięśni, dreszcze i wysypka.

– Na skórze tworzą się pęcherze wypełnione przezroczystym płynem lub ropą. W pewnym momencie te pęcherze pękają i tworzą się skorupy – podaje nczas.com.

Obecnie media odnotowywały obecność wirusa w Zjednoczonym Królestwie, Hiszpanii, Niderlandach, Portugalii, Włoszech, Szwecji, Izraelu, Australii, Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Belgijski dziennik „De Standaard” podaje, że obecnie w Belgii wykryto cztery przypadki zakażenia małpią ospą. Od tego weekendu zarażeni mają obowiązkową kwarantannę.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekonuje, że małpia ospa może rozprzestrzeniać się przez rany, płyny ustrojowe, materiały oraz możliwe ma być roznoszenie się przez powietrze. – Belgijski wirusolog Marc Van Ranst twierdzi na łamach „De Standaard”, że ta ostatnia droga nie jest jeszcze potwierdzona i jest to obecnie przedmiotem badań – czytamy na nczas.com.

Wielu komentatorów ostrzega, że wirus małpiej ospy może być nową Wielką Histerią. Pod jego pretekstem, rządy mają wprowadzić ponownie bezsensowne i szkodliwe restrykcje. Czy ostrzeżenia tego typu są słuszne, dowiemy się zapewne wkrótce.

nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net