Maltański teolog krytycznie o instytucjach UE

Profesor Emmanuel Agius z Malty skrytykował działanie unijnych instytucji. Stwierdził otwarcie, że są one „siłą napędową zmian społecznych, politycznych, społecznych i kulturowych w odniesieniu do praw osób LGBT”.

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Tożsamość płciowa i transseksualizm: fakty i kontrowersje”, w której uczestniczy maltański uczony. To właśnie prof. Agius wyraził opinię, że skala roszczeń osób homoseksualnych i transpłciowych nie byłaby tak duża, gdyby nie lobbing we wszystkich instytucjach unijnych.

Profesor twierdzi, że to właśnie dzięki pojawianiu się w ciągu kilku ostatnich dekad kwestii płci w Unii Europejskiej, Radzie Europy czy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka udało się tym trzem instytucjom wywrzeć znaczny wpływ na państwa europejskie i zmienić ich prawa.

Konferencję organizują Katedra Bioetyki i Etyki Społecznej i Instytut Nauk O Rodzinie WT UO we współpracy z Stowarzyszeniem Bioetyków Europy Środkowej (BCE) i Europejskim Stowarzyszeniem Teologów (ESCT).

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net