Nowy marszałek Senatu

foto: Adam Nurkiewicz - Senat Rzeczypospolitej Polskiej, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Adam Nurkiewicz – Senat Rzeczypospolitej Polskiej, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Stanisław Karczewski, dotychczasowy wicemarszałek Senatu, został nowym marszałkiem Senatu. Powołano także nowych wicemarszałków Sejmu.

Za powierzeniem Karczewskiemu funkcji marszałka Senatu głosowało 93 senatorów, 1 był przeciwny i 1 wstrzymał się od głosu. – To będzie bardzo dobry marszałek- ocenił Andrzej Duda. Prezydent stwierdził też, że już pierwsze posiedzenie Senatu pokazało, że Karczewski jest spokojnym i otwartym na dialog polityczny człowiekiem.

– Czuję wielką odpowiedzialność, to wielkie wyróżnienie, za które państwu serdecznie dziękuję – powiedział zaraz po wyborze Stanisław Karczewski. – I dzięki naszej pracy, naszej współpracy jestem przekonany, że podniesiemy rangę Senatu, że spowodujemy, że Senat wyjdzie z takiego cienia, w którym znajduje się w stosunku do Sejmu. Bo Sejm i Senat to takie centrum polskiej demokracji, serce polskiej demokracji – kontynuował.

Obrady Sejmu będą prowadzone przez: Marka Kuchcińskiego, Ryszarda Terleckiego (PiS), Joachima Brudzińskiego (Pis), Małgorzatę Kidawę- Błońską (PO), Stanisława Tyszkę (Kukiz‘15) i Barbarę Dolniak (Nowoczesna).

Do Prezydium Sejmu RP nie dostał się żaden przedstawiciel PSL. – Będę w oku cyklonu, jeżeli chodzi o tworzenie prawa. To mnie od wielu lat najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że ten Sejm doprowadzi do deregulacji systemowej, do zdecydowanego uproszczenia- zapowiedział Stanisław Tyszka.

Mas/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net