Mamy to! Prof. Horban już straszy czwartą falą. Winnymi będą ci, którzy nie wezmą udziału w eksperymencie medycznym

– Jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to prawie jak w banku jesienią będzie kolejna fala epidemii – grzmiał prof. Andrzej Horban w Radiu Zet. Przewodniczący Rady Medycznej przy Premierze RP prof. Horban zaznacza, że „mało prawdopodobne” jest odwołanie w czerwcu rządowego stanu epidemii.

Prof. Horban został zapytany o to, kiedy zostanie odwołany rządowy stan epidemii. – Bardzo trudne pytanie i jeszcze trudniejsza decyzja. Mamy świadomość, że jeśli nie zaszczepimy w odpowiednim czasie odpowiedniej grupy osób, to prawie jak w banku mamy następną falę epidemii na jesieni – przekonywał.

– Jest bardzo mało prawdopodobne odwołanie stanu epidemii w czerwcu. Natomiast jest bardzo prawdopodobne, mamy duże szanse, by wrócić do prawie normalności – dodał prof. Horban.

Najważniejsze dla rządowego eksperta jest szprycowanie osób, które „ciężko chorują i umierają”, czyli osób powyżej 60 roku życia. – Odsetek zgonów w grupie osób starszych jest zatrważający. Ostatnio dokonaliśmy parę dni temu analizy przypadków, które były leczone w szpitalu, w którym mam zaszczyt i przyjemność pracować. Kilkanaście procent przyjętych pacjentów do bardzo dobrego, wyspecjalizowanego szpitala umarło z powodu zakażenia COVID-19. To naprawdę jest ciężka choroba – kontynuował, prawdopodobnie jednak mówiąc o śmierciach realnie z innych przyczyn, niż Covid-19.

– Jeśli nie zaszczepimy praktycznie wszystkich osób powyżej 60 roku życia, to będziemy mogli spodziewać się powrotu epidemii – przekonywał dalej.

Jednak nie tylko chodzi o osoby starsze, ponieważ „druga grupa” do szprycowania „jest oczywista”. – To pozostała część społeczeństwa, która transmituje wirusa na osoby starsze i chore – mówił dalej prof. Horban.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Mamy to! Prof. Horban już straszy czwartą falą. Winnymi będą ci, którzy nie wezmą udziału w eksperymencie medycznym

  • 28 maja 2021 o 08:03
    Permalink

    Horban nie zmuszaj ludzi do brania czynnego udziału w trzeciej fazie badań nad szczepionką,lepiej zaszczep wszystkich w rodzinie ,chętnie im oddam moją dawkę specyfiku .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.