KOD powodem rozłamu w Platformie

foto: Twitter.com/rzeczpospolita
foto: Twitter.com/rzeczpospolita

Przez stolicę przeszedł dziś marsz zwolenników KOD. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ta konkretna manifestacja może być przyczyną sporu w Platformie Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna jest bardzo powściągliwy w temacie marszów KOD-u, co nie podoba się z kolei środowisku skupionemu wokół byłej premier Kopacz.

Kopacz nagrała niedawno film zachęcający wyborców PO do udziału w manifestacji zaplanowanej na 4 czerwca, w związku z rocznicą wyborów 1989 r. Nie jest tym zachwycony szef partii, Grzegorz Schetyna, który w ostatnim czasie prawie w ogóle unika tematu KOD. W kuluarach mówi się, iż PO jest wewnętrznie podzielone – część skupiona wokół Kopacz bardzo mocno popiera KOD licząc, że uda się im wybić. Niepokoi to Schetynę, podobnie jak zamieszczony przez byłą premier film. W ostatnich dniach zawieszony został w prawach członka klubu związany ze stronnictwem Kopacz Michał Kamiński, ponieważ występował w telewizji bez uprzedniego ustalenia wersji z przełożonymi. Z kolei Jarosław Wałęsa sam z praw członka klubu w PO zrezygnował – jak mówią nieoficjalnie politycy, właśnie z powodu stosunku Schetyny do KOD.

Ojciec parlamentarzysty, były prezydent Lech Wałęsa, na dzisiejszym marszu się nie pojawił. Jak stwierdził, to jeszcze nie jest odpowiedni moment, ale gdy „dół się scementuje” i będzie „2 mln ludzi, to ja idę na czele, a widzę jak z okien wyskakują pisowcy”. Tarcia podsyca również sam Kijowski, lider KOD, który w mediach mocno krytykuje PO.

MGOT/tvn24.pl, onet.pl, radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.